Diákigazolvány igénylése

Kedves Szülők!

A diákigazolvány igénylésének módja a következő:

• A lakóhely szerint illetékes okmányirodákban díjmentesen igényelhető a Nemzeti Egységes Kártyarendszer adatlap (NEK azonosító) – a gyermek fényképe, (aláírása) is itt készül el az igazolványhoz – hivatalos okmányok (személyi igazolvány és lakcímkártya, vagy egyéb érvényes személyazonosító okmány) alapján.

A NEK adatlapot őrizzék meg, mert azt a későbbiekben további igénylésekhez is                            felhasználhatják.

• A szülő a NEK adatlapot az iskolatitkárnak bemutatja, aki az adatok egyeztetése után az OKTIG rendszerben elektronikusan megigényli az igazolványt. Az igénylés ingyenes.

• Az elkészült igazolványt a gyártó az iskola címére küldi el.

• A tanköteles tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31. napjáig, amely tanévben a tanuló a 16. életévét betölti.