Akikre büszkék vagyunk

Gratulálunk!

2016/2017-es tanév:

Diákjaink részvételéért az ELC Hungary angol olvasásversenyen a Csata utcai Általános Iskola országos 3. helyezést ért el.  Nyereményünk 20.000 ft könyvutalvány, amelyet az idegen nyelvi könyvtár fejlesztésére fordítunk.

A 2016/2017. tanévben iskolánk tanulói ismét beneveztek az ELT Hungary kiadó országos olvasásversenyeire.  Az ELC Hungary olvasásverseny egy- egy, a korosztály számára megadott könnyített olvasmány feldolgozását majd egy teszt kitöltését, a legjobb eredményt elérők számára egy további fogalmazás megírását is jelentette.   A versenyen részvevő 17 diákunk 3-4, 5-6, 7-8. osztályos korcsoportokban versenyzett több ezer kisdiákkal és nagyon ügyesen szerepeltek. Kimagasló eredményt értek el a következő tanulók:

• Végh Viktória (5.a) Vénusz kategória  (Peter Pan)      országos 4. helyezésIMG_20170522_094635
  • Vincze Dániel (6.a) Vénusz kategória  (Peter Pan)      országos 4. helyezés

IMG_20170522_085609

• Kovács Viola (7.a)    Mars kategória      (White Fang)  országos 4. helyezésIMG_20170519_094729

Gratulálunk minden résztvevő diáknak s reméljük, hogy mindannyian jó kedvvel olvassák majd a következő angol nyelvű könyvüket is.

Felkészítő tanáruk: Mák Éva tanárnő

Forgács Hanna (3.a), Csáki Martina Bianka (3.a), Vaskó Virág (4.a) az Angel Disco Dance színeiben felállhattak a dobogó legmagasabb fokára a Magyar bajnokságon.

Angel dance

A 42. Éneklő Ifjúság Hangversenyen a Csata Utcai Általános Iskola Kórusa  “Arany Diplomát”, Formanek Annamária tanárnő  “Karnagyi Vándordíjat” kapott.

Sok szeretettel gratulálunk Formanek Annamária tanárnőnek és a kórus tagjainak!

A XIII. kerületi angol nyelvű szépkiejtési verseny dobogósai: második helyen végzett Balássy Fruzsina (3.évfolyam) & első helyen végzett Orovecz Petra (4. évfolyam). Gratulálunk!

A XIII. kerületi angol nyelvű szépkiejtési verseny

A XIII. kerület Önkormányzata  24. alkalommal díjazta iskoláinak jó tanulóit, jó sportolóit díjátadó gáláján.
A Csata utcai Általános Iskola mindkét jelöltje az Angyalföldi Sportiskola és DSE kiváló kajakosa, akik nem csak a sportban, a tanulásban is az élen járnak.
Takács Réka (4.b) 4,7-es átlaggal és országos I. helyével érdemelte ki a „Jó tanuló, Jó sportoló” díjat.
Juhász Gergelyt (4.b) egyéni sportteljesítménye alapján díjazták, a Maraton Magyar Bajnokságon elért V. helyezésért.
Eredményekhez sok szeretettel gratulálunk!

jo-tanulo-jo-sportolo

2015/2016-os tanév:

Kovács Viola, Végh Vivien, Bodó Patrik és Varga Péter 6.a osztályos tanulóink a Grimm Országos Idegennyelvi Szótárversenyen IV. helyezést értek el.

Grimm szótárverseny

Berger Bianka (3.a) a  XIII. kerületi Angol Versmondó Versenyen 3. helyezést ért el.

Berger Bianka

Takács Andrásnak (5.a) Diàkolimpiai egyéni teljesítményéért.

12239913_896374660441073_1305219518086783987_n

Timkó Krisztiánnak (6.a), a Mom Sport szervezésében meghirdetett Foci VB. rajzpályázaton az I. helyezett lett.

Timkó0001

Váradi-Szabó Anna Lillának (1.a), aki a Kodomo Karate Kupán két érmet is szerzett: egy arany és egy bronz érem büszke tulajdonosa lett! Kiss Kiara pedig első helyezést ért el ezen a versenyen.

65fa26ba-bdb5-4f01-b53e-347e08a6ae62 (1)    58728dc8-d5c4-430b-ac47-7dab030b8206

Kiss Kiarának (1.a) és Váradi-Szabó Anna Lillának (1.a), akik Gankaku Kupán értek el kiváló eredményt. Anna Lilla két arany érmet, Kiara két ezüst érmet szerzett a versenyen.