Képtár: 2012-2013 tanév

2017-2018 tanév 2016-2017 tanév  2015-2016 tanév
2014-2015 tanév 2013-2014 tanév 2012-2013 tanév 2011-2012 tanév
100 éves ünnepségsorozat 100 év képekben Folyosó galéria Pöttöm pódium
Videótár

Csatás olimpiai bajnok

Vendégünk Fazekas-Zur Krisztina olimpiai bajnok kajakozó volt, aki számos világversenyen elért siker után 2012-ben Londonban állhatott a dobogó legfelső fokán a kajak 4-es 500 méteres futamgyőzelmét követően. Egykori diákunk látogatásának célja az egészséges életmód, a sportolás, ezen belül a kajakozás népszerűsítése volt diákjaink körében.

16 Fénykép

\"Öko-kreatívságaink\"

Környezettudatos kreatív kézműves foglalkozások a Csatában A környezettudatosság és a fenntartható fejlődés elvei mindig fontos szerepet játszottak oktató-nevelő munkánkban. Ez tükröződött pedagógiai programunkban, és a napi gyakorlatban az iskola működtetésében egyaránt. Tanítási órákon és azon kívül is számtalan lehetőség adódott rá, projektek, témahetek, erdei iskola, szakkörök, kis tudós konferenciák, játszóházak, klub péntekek és családi szombatok alkalmával. 2012-ben iskolánk pályázott, és elnyerte az „Ökoiskola” minősítést, majd sikeresen pályáztunk a „Madárbarát Iskola” címre is. Azóta is igyekszünk minél több terepen és módon kihasználni a lehetőséget a környezettudatosság és a fenntartható fejlődés pedagógiájának gyakorlati megvalósítására. Egy a sok lehetőség közül a mindenki által kedvelt kézműves foglalkozások környezetbarát módon történő szervezése. A tevékenységorientált nevelési helyzetek és a közös alkotás, a tanítás leghatékonyabb eszközei, emellett sokrétű képességfejlesztők is, a gyerekek pedig rendkívül fogékonyak az új ismeretekre, a fiatalok pedig nagyon aktívak és nyitottak, így könnyen bevonhatóak a környezetvédelem és az alkotás folyamataiba egyaránt. Szervezéskor arra törekszünk, hogy az újrahasznosítást a manuális tevékenységek során gyakorolják és megtapasztalják a gyerekek, hogy észrevegyék azt, hogy az anyagok környezettudatos körforgásáról van szó, a nyersanyag – késztermék – hulladék – nyersanyag folyamatban. A korábbi méretű falusi gazdaságokkal ellentétben a városok nem tudnak mit kezdeni a saját maguk által termelt szennyel és szeméttel, az mérgezi a környezetet. A rossz gyakorlatba mi úgy avatkozhatunk be egy-egy kézműves szakkör, foglalkozás alkalmával, ha közösen összegyűjtjük és alapanyagként felhasználjuk a látszólag már semmire se jó, hulladéknak minősített anyagokat: vécépapír guriga, tojástartó, elhasznált cd lemez, használt műanyagpohár, teás tasak, jégkrém pálca, sajtos doboz, PET palack és még sorolhatnám… És, hogy mi lesz ezekből? Illusztrációnak és ötletadónak néhány fotó:

13 Fénykép

Boys & Girls Activity Center of Hungary - Angol napközi

Fényképes beszámoló a 2013. március 2-án tartott első klubfoglalkozásunkról

53 Fénykép

Kerületi rajzverseny

27 Fénykép

Családi egészségnap - képes beszámoló

Programunkról készített riportot ide kattintva tekintheti meg: http://media13.hu/film130220%20csaladi.html

84 Fénykép

Csillag születik 2013

37 Fénykép

Pálvölgyi-barlangban jártunk

Egy osztályprogram, ahol jól éreztük magunkat: December 4-én a Pálvölgyi-barlangban voltunk a 6. a osztállyal együtt. A kinti fagyoskodás és hógolyózás után kellemesnek tűnt a barlang 10-12 fokos tiszta levegője. Elsőként az „Orgonát”, a legnagyobb cseppkövet láthattuk. Mellette feküdt a „Teknősbéka, ami a formájáról kapta a nevét. Az „Állatkertben” állat formájú kőzetek, a „Mesebarlangban” mesefigurák találhatók. A „Színházban” ott voltak a nézők, a függöny, sőt még az Escalibur kardja is, ami állítólag megremeg, ha olyan ember megy át alatta, aki hazudott, vagy aki a párját megcsalta.” Láttunk még tengeri csiga kövületet és alvó denevért is. Begipszelt kézzel másztam fel a kb. tízméteres létrán, de mindent összegezve: jó kis túrában volt részünk. Szalai Axel, 8.a

13 Fénykép

I. MINI-MANÓ OLIMPIA

161 Fénykép

Bohócok a Csatában

36 Fénykép

Szüreti mulatság

31 Fénykép

\"Égig érő képzelet\" - a kiállított alkotások

Nézze meg a kiállításról készült riportot: http://media13.hu/film121010%20korbefestok.html

28 Fénykép

\"Égig érő képzelet\" - kiállítás megnyitó

Iskolánk tanulóinak rajzaiból nyílt kiállítás október 3-án a József Attila Művelődési Központ Mácsai István Galériájában. Az Égig érő képzelet címet viselő kiállítás képei megmutatják, hogy iskolánkban milyen sok tehetséges gyermek tanul. Gazdag fantáziájukat jelzi az a sok-sok különböző témájú és technikával készült remekmű. Ábrázolásukban jelen van a mesevilág, a család harmóniája, a természet szépsége, a gyermek és az iskola élete. A kiállítást Roboz Beáta az Újlipótvárosi Klub-Galéria szakmai munkatársa nyitotta meg. A színvonalas műsort iskolánk 4. a osztályos tanulói adták elő, versekkel, angol dalokkal, szalagos tánccal és hangszeres bemutatóval. Igazgatónőnk, Szenteiné Bukovinszky Katalin köszöntője után átadta a stafétát a következő kiállítást rendező Gárdonyi Géza Általános Iskolának. A megjelent vendégeknek, a szülőknek és a népes gyerekcsoportnak ezen a napon nem mindennapi élményben volt része. Reméljük, sokan ellátogatnak kiállításunkra, melyet október 15-ig lehet megtekinteni. Keller Nándorné, igazgató-helyettes Nézze meg a kiállításról készült riportot: http://media13.hu/film121010%20korbefestok.html

25 Fénykép

2017-2018 tanév 2016-2017 tanév  2015-2016 tanév
2014-2015 tanév 2013-2014 tanév 2012-2013 tanév 2011-2012 tanév
100 éves ünnepségsorozat 100 év képekben Folyosó galéria Pöttöm pódium
Videótár