Bemutatkozunk

Tisztelt Szülők!

Szeretettel köszöntöm Önöket abból az alkalomból, hogy gyermekük a 2024/2025. tanévben első osztályos lesz.

Intézményünk a XIII. kerület egyik legrégebbi iskolája, a „Csata”, 1911-ben nyitotta meg kapuit. A több mint 100 éves, műemlék jellegű épület 2000 óta védetté nyilvánított helyi érték.

A XXI. század igényeinek ma is megfelelő korszerű iskolánkban a tanulók rendelkezésére állnak az általános tudás ismereteinek bővítéséhez az interaktív táblával felszerelt korszerű tantermek, két informatika szaktanterem, a mindennapi testnevelés oktatására két tornaterem, egy tükrös terem és a sportcsarnok.

A több ezer kötetes könyvtár segíti az oktató-nevelő munkát és nagymértékben elősegíti a leendő első osztályosok olvasóvá nevelését. Intézményünkben a barátságos előadóteremmé alakítható ebédlőben közel száz gyermek étkezhet egy időben. Az iskolaudvar egy részét szülői összefogással és a XIII. Kerületi Önkormányzat pályázati támogatásával újítottuk fel.

Nevelő-, oktatómunkánk sikerét fémjelzi a Pro Scholis Urbis díj, a Minőségi nevelési-oktatási intézmény cím és nevelőink számára adományozott magas állami kitüntetések.

A fenntartható fejlődés és a környezettudatos nevelés érdekében végzett pedagógiai tevékenységünk eredménye az Örökös Ökoiskola és Madárbarát iskola cím. 2015-ben a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács Kiváló Akkreditált Tehetségpontja lettünk, mely címet 2019-ben újra elnyertünk.

Intézményünk fő profilja az idegen nyelvek oktatása. 2013 szeptemberében Európában elsőként indítottuk el első angol kétnyelvű osztályunkat, a BGC Angol Iskolai Programot. A nyelvi program egyediségét és hatékonyságát bizonyítja, hogy 2014-ben elnyerte az Európai Nyelvi Díjat, mely a nyelvoktatás köreiben a legnagyobb szakmai elismerés. A BGC Angol Napközi keretein belül a tevékenységközpontú, tematikus fejlesztő programokat a Boys and Girls Club of Hungary angol anyanyelvi lektorai és a magyar tanítók közösen vezetik.

Több éve sikeresen működő emelt óraszámú angol idegen nyelvi osztályainkban első osztálytól, heti két alkalommal az angol nyelv tanulását választhatják tanítványaink. A testnevelés óra keretén belül heti egy órában néptáncot tanítunk 1. osztálytól felmenő rendszerben.

Fontosnak tartjuk, hogy tanulóink többsége érdeklődésének és tehetségének megfelelően az iskolán belül gyarapítsa tudását, ezért biztosítjuk számukra az egész napos foglalkoztatást, segítjük a következő tanítási napra történő felkészülést, a tehetséggondozást, a felzárkóztatást, a szabadidő értékes eltöltését.

A hangszeres zenetanulást – zongora, cselló, trombita – a Fischer Annie Zeneiskola tanárai biztosítják.

A 2024/2025. tanévben is három első osztályt tervezünk indítani.

•  Az iskola honlapján már megtekinthető bemutatkozó filmünk, ahol virtuális sétát tehetnek az intézményben.

Weboldalunk: http://kettannyelvuiskola.hu/

1.1. Nyílt napok időpontjai:

2023. november 23. (csütörtök)

2024. február 8. (csütörtök)

A nyílt napok 8:30 órától kezdődnek.

1.2. „Nyitva van az aranykapu” – foglalkozások nagycsoportos óvodásoknak:

2023. december 4.

2024. január 8.

2024. március 4.

A foglalkozások 17:00 órától lesznek megtartva.

Borosné Borbély Beáta

⇒  A Csata Utcai Általános Iskola felvételi körzete