Hit- és erkölcstan oktatás

“A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 35. § (1) Az állami általános iskolában az erkölcstan óra vagy az e helyett választható, az egyházi jogi személy által szervezett hittan óra a kötelező tanórai foglalkozások része.”

A leendő elsősöknek a beiratkozás napján, a többi évfolyamon tanuló diákok szüleinek május 20-ig kell nyilatkozni arról, hogy az iskolai Etika vagy a Hit- és erkölcstan tantárgyat választják. A hit- és erkölcstan oktatását a történelmi egyházak hitoktatói végzik.

Iskolánkban a következő egyházak jelezték szándékukat a hit- és erkölcstan oktatására:

Egyház Kapcsolattartó
HIT Gyülekezete

1103 Budapest, Gyömrői út 69.

hitoktató: Papp László

Elérhetőség: hitoktatas@hit.hu

további információ

http://www.hiteserkolcstan.hu/

Magyar Katolikus Egyház (római)

Angyalföldi Szent László Plébánia

1139 Budapest, Béke tér 1/A

hitoktató dr. Kálmán Antal

Elérhetőség: angyalföldiszentlaszloplebania@gmail.com

 

hitoktató: Hír Katalin

hitoktató: Dérné Danyi Ágnes

Magyarországi Református Egyház

Budapest-Angyalföldi Református Egyházközség

1139 Budapest, Frangepán u. 43.

hitoktató: Szőgyényi-Kovács Henrietta

további információ

www.reformatus.hu/hittan/