Pálvölgyi-barlangban jártunk

Egy osztályprogram, ahol jól éreztük magunkat:

December 4-én a Pálvölgyi-barlangban voltunk a 6. a osztállyal együtt. A kinti fagyoskodás és hógolyózás után kellemesnek tűnt a barlang 10-12 fokos tiszta levegője. Elsőként az „Orgonát”, a legnagyobb cseppkövet láthattuk. Mellette feküdt a „Teknősbéka, ami a formájáról kapta a nevét. Az „Állatkertben” állat formájú kőzetek, a „Mesebarlangban” mesefigurák találhatók. A „Színházban” ott voltak a nézők, a függöny, sőt még az Escalibur kardja is, ami állítólag megremeg, ha olyan ember megy át alatta, aki hazudott, vagy aki a párját megcsalta.” Láttunk még tengeri csiga kövületet és alvó denevért is. Begipszelt kézzel másztam fel a kb. tízméteres létrán, de mindent összegezve: jó kis túrában volt részünk.

Szalai Axel, 8.a