Képtár: 2013-2014 tanév

 2017-2018 tanév 2016-2017 tanév  2015-2016 tanév
2014-2015 tanév 2013-2014 tanév 2012-2013 tanév 2011-2012 tanév
100 éves ünnepségsorozat 100 év képekben Folyosó galéria Pöttöm pódium
Videótár

Diáknap

41 Fénykép

Madárbarát délután

21 Fénykép

Happy- hét képekben

39 Fénykép

Reneszánsz családi nap

Reneszánsz családi nap Iskolánk 2014. március 8-án 9.00- 12.00-ig családi napot szervezett. A már hagyománynak számító családi nap témája a reneszánsz volt. A résztvevőknek lehetőségük nyílt megismerkedni a reneszánsz sportokkal, étkezési szokásokkal, a korszak művészetével. A délelőtt folyamán a látogatók kipróbálhatták magukat vetélkedőkön, sorversenyeken, részt vehettek kézműves foglalkozásokon illetve cselgáncs és táncbemutatón is.

94 Fénykép

Farsang

52 Fénykép

Technika háziverseny

15 Fénykép

Karácsonyi Ünnepség

A karácsony keresztény ünnep, amelyen Jézus Krisztus születésére emlékeznek. Assisi Szent Ferenc az ünnepek ünnepének tartotta. Minden év december 25-én tartják világszerte, habár nem ezt a dátumot tartják számon Jézus születésének. Talán azért esett erre a választás, mert egyes keresztény szerzők szerint Jézus szenvedése, azaz a húsvét, illetve fogantatása az év azonos napján, március 25-én történt, vagy azért, mert ekkor van a téli napforduló a Föld északi féltekéjén, illetve a korai keresztények ezen a napon a kötelező Mithrász-ünnep helyett Jézus születését ünnepelték. Ez a keresztény ünnep az első nikaiai zsinat határozata értelmében Jézus Krisztus földi születésének emléknapja: az öröm és békesség, a család és gyermekség, az otthon és szülőföld ünnepe.

43 Fénykép

Az ünnep fénye - iskolánk folyosó galéria kiállítása

Folyosónkon kiállított képekből alkotott kiállítás. Kicsiknek és nagyoknak egyaránt!

19 Fénykép

Karsai János pantomim művész előadása

A pantomim, helyesebben a mim eredetileg ókori görög és római színházi szórakoztatási forma, amelyben ismerős alakok és helyzetek gúnyos megjelenítése szerepelt, gyakran durva párbeszéd és nevetséges cselekedetek kíséretében. (Innen ered a mímelés, utánzás). A mai pantomim a középkori színjátszásból, a commedia dell’artéből ered. A fenti stílusban megvalósuló mai, már szavak nélküli, testmozgással, gesztusokkal, mutogatással jellemzett „néma”, de esetleg zenével kísért, sokszor egyszemélyes, néha többszemélyes előadás neve pantomim. A pantomimesek arcukat gyakran fehérre festik, jellegzetes érzelmi kifejezéssel „elrajzolják”, míg testüket vagy fekete, vagy egyéb, a környezetbe, vagy a háttérbe olvadó színű ruhába öltöztetik. Néha csak egy-egy testrészükkel (például kézzel) játszanak.

23 Fénykép

II. Mini Manó Olimpia

Az olimpiai játékok egy nemzetközi, több sportágat magába foglaló eseménysorozat. Az újkori olimpiai játékok sora – az ókori olimpiák mintájára, 1503 év elteltével – 1896-ban Athénban kezdődött el,[1] és minden olimpiád elején tartották meg. Az eseménysorozatot egészen 1920-ig csak nyáron rendezték meg, az első téli olimpiát 1924-ben Franciaország Chamonix nevű városa szervezhette.[2] A nyári és a téli olimpiai játékokat 1992-ig egy éven belül rendezték,[3] 1994-től a nyári játékok az olimpiád első, a téli játékok pedig az olimpiád harmadik évében vannak.

51 Fénykép

Október 26. Iskolakert szépítő önkéntes nap a Toyota és a WWF Magyarország szervezésében

Október 26. Iskolakert szépítő önkéntes nap a Toyota és a WWF Magyarország szervezésében zajlott. Szép kis kertünk lett, amit saját kezünk munkájának mondható.

10 Fénykép

Haloween

A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult ünnep, amit elsősorban az angolszász országokban tartanak meg október 31. éjszakáján, bár mára már az egész világon elterjedt. Az ünnep őse a pogány kelta boszorkányok, kísértetek és egyéb szellemek ünnepe a samhain volt október 31-én, amely egy kelta halálisten, a druidák istene Crom Cruach(en) kultuszában gyökerezik. A május 1-jei beltane ünnep az október 31-ei samhain ünnep „ellenpontjaként” az esztendő „napos” felének eljövetelét jelentette, amin emberáldozatokat is bemutattak a druidák.

22 Fénykép

Október 23 megemlékezés

Az 1956-os forradalom ünnepe. Korábban a Harmadik Köztársaság kikiáltásának az ünnepe is. Iskolánkban megemlékezést tartottunk.

25 Fénykép

Október 6. megemlékezés

Nemzeti emléknap! Az aradi vértanúk emléknapja. A iskolánkban megemlékezést tartottunk.

23 Fénykép

Sportbemutató cselgáncs

A cselgáncs vagy dzsúdó (japánul 柔道, nyugaton jūdō vagy jiu-do) a 19. század végén kialakult japán küzdősport. Jellemzői a test-test elleni harc, az ellenfél földre dobása, gáncsolása, földön való leszorítása, karjának feszítése, illetve az ellenfél fojtó fogással való ártalmatlanná tétele. Egy izgalmas sportbemutató vette kezdetét, mely igencsak megizzasztotta diákjainkat.

36 Fénykép

Tanévnyitó ünnepség

Az Csata Utcai Általános közös tanévnyitó ünnepséget tartott, melyről készült képeket itt megtekinthetitek.

27 Fénykép

2017-2018 tanév 2016-2017 tanév  2015-2016 tanév
2014-2015 tanév 2013-2014 tanév 2012-2013 tanév 2011-2012 tanév
100 éves ünnepségsorozat 100 év képekben Folyosó galéria Pöttöm pódium
Videótár